Plan dnia

Rozkład dnia przedszkolaka

• 7.00 - 8.30

Schodzenie się dzieci. Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci. Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze itp. Oglądanie książek, albumów, czasopism dziecięcych. Praca indywidualna i zespołowa w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.

Prace porządkowe w sali.

• 8.30 - 9.00

Ćwiczenia poranne.

Czynności higieniczne oraz przygotowanie do śniadania.

• 9.00 - 9.30

Śniadanie.

• 9.30 - 11.30

Zajęcia dydaktyczne, będące realizacją wybranych treści z programu wychowania przedszkolnego.

Gry i zabawy dydaktyczne, zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, zabawy ze śpiewem, działalność plastyczna, zabawy ruchowe.

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym (obserwacje przyrodnicze, gry i zabawy dowolne, prace porządkowe i ogrodnicze).

• 11.30 - 11.45

W szatni czynności samoobsługowe.

• 11.45 - 12.00

Czynności higieniczne w łazience oraz przygotowanie do obiadu.

• 12.00 - 12.30

obiad

• 12.30 - 13.00

Odpoczynek – słuchanie muzyki relaksacyjnej, bajek, wybranych pozycji z literatury dziecięcej.

• 13.00 - 14.20

• 14.20 - 14.30

Czynności higieniczne w łazience oraz  przygotowanie do podwieczorku.

• 14.30 - 15.00

Podwieczorek

Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dziecięcym.

Praca indywidualna i zespołowa w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.

Prace porządkowe w sali.

W zależności od pory roku – zabawy dowolne w ogrodzie.

Rozchodzenie się dzieci.