Spotkanie z Michałem Zawadką

Dotyczy grup: 

Dnia 09.04.2015r. gościliśmy w naszym przedszkolu Michała Zawadkę, konferansjera, lektora i animatora publiczności, tancerza i aktora, autora bajki dla dzieci o miłości, szacunku,przyjażni, tolerancji i cudach natury pt. "Madrość z natury".  Społeczny savoir vivre czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk - taki był tytuł warsztatów przeprowadzony w naszej grupie przez p. Michała.Spotkanie miało  na celu wprowadzenie dzieci w świat trudnych zależności społecznych. Działania w grupie, współdziałanie z rówieśnikami, reakcje na przeżywane zdarzenia i ocena obserwowanych każdego dnia różnych sytuacji to dla dziecka wielkie wyzwanie i trudne do wytłumaczenia zagadnienia. Na podstawie „Mądrości z Natury” przedstawiono analogię świata zwierząt i natury do codziennego życia społecznego ludzi, dzięki czemu nawet najbardziej zawiłe dla dzieci określenia społeczne zostają przedstawione w prosty, przystępny, łatwy do zrozumienia i zobrazowania sposób. Kształtowana była postawa szacunku do otoczenia i potrzeba ochrony przyrody oraz zwierząt w kontekście troski o przyszłe lata.